Inici / Notícies

27 Set 2017

Els noms propis de GAES Catalunya Bike Race presented by Shimano!

Mountain Bikers professionals i altres esportistes d'elit reunits a GAES Catalunya Bike Race presented by Shimano

La primera edició de GAES Catalunya Bike Race presented by Shimano arriba amb força, i després d'anunciar un intens i divertit recorregut de 133 quilòmetres i 4.300 metres de desnivell pels increïbles paratges del Parc Natural del Cadí-Moixeró, és el torn de descobrir quins Mountain Bikers tenen opcions d'emportar-se el trofeu de guanyador a casa.

Seguint l'estela d'Andalucía Bike Race presented by Shimano i de La Rioja Bike Race presented by Shimano, la prova que tindrà lloc a la Cerdanya, amb seu a Bellver de Cerdanya (Lleida) del 29 de setembre l'1 d'octubre comptarà amb nombrosos professionals del MTB i diverses celebritats que faran del cap de setmana una experiència única per als gairebé 1.000 participants de 27 nacionalitats.

 

MOUNTAIN BIKERS INTERNACIONALS:

- David Rosa (Tropix): Campió de Portugal de Cross Country 2015, 2016 i 2017.

- Luca Braidot (Olympia Factory Cycling): Subcampió d'Itàlia de Cross Country 2016 i 2017. Diploma olímpic a Rio 2016.

- Daniele Braidot (Olympia Factory Cycling): Campió d'Itàlia de Cross Country 2016.

- Hugo Drechou (Massi): Subcampió de França de Cross Country 2014. Subcampió de la Copa del Món de Cross Country Sub 23 2013.

- Hansueli Stauffer (BiXS): vencedor de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2016.

- Mario Costa (Primaflor-Mondraker-Rotor): Vencedor Copa de Portugal de Cross Country 2016. Subcampió de Portugal de Cross Country 2017.

- Georg Egger (Lexware): Tercer classificat Campionat d'Alemanya de Cross Country 2017.

- Piotr Brzozka (JBG-2): Subcampió de Polònia de MTB Marató 2017.

- Maximilian Brandl (Lexware): Campió d'Alemanya Sub 23 de Cross Country 2017. Tercer classificat Campionat del Món Sub 23 de Cross Country.

- Ever Alejandro Gómez (TBellès-Cannondale-Gaes by Tactic): subcampió de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2017.

- Joana Monteiro (Primaflor-Mondraker-Rotor): Campiona de Portugal de Cross Country 2015, 2016 i 2017.

- Maaris Meier: Campiona d'Estònia de Cross Country 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016.

- Kerry MacPhee: Subcampiona del Regne Unit de Cross Country 2014, 2016 i 2017

Altres estrangers a ressaltar: Neïlo Perrin-Ganier (Massi), Mariusz Michalek i Adrian Brzozka (JBG-2), i Hildegunn Gjertrud Hovdenak (VPG).

 

MOUNTAIN BIKERS NACIONALS:

- Josep Antoni Hermida (Merida): Ambaixador de la prova. Medallista de plata en els Jocs Olímpics d'Atenes 2004 i diploma olímpic a Sydney 2000 i Londres 2012. Campió del Món de Cross Country en totes les categories i tres vegades campió d'Europa elit.

- Clàudia Galícia (Polar-Trek): Ambaixadora de la prova. Guanyadora d'Andalucía Bike Race presented by Shimano 2014, i de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2014, 2015, 2016 i 2017, havent guanyat totes les etapes. Medallista de plata al Campionat Europeu de XCM i ha quallat la seva millor actuació en uns mundials quedant en la posició número 11.

- Sergio Mantecón (Trek Factory Racing): Subcampió d'Europa de Cross Country.

- Francesc Guerra (Buff-Scott): Vencedor de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2017.

- Roberto Bou (TBellès-Cannondale-Gaes by Tactic): Tercer classificat de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2017.

- Sandra Santanyes (Olympia Factory Cycling): Vencedora d'Andalucía Bike Race presented by Shimano 2014, subcampiona La Rioja Bike Race presented by Shinano 2016 i 2017.

- Sandra Jordà (Marquès de Riscal-Orbea): Campiona d'Europa de MTB Ultra Marató 2017.

- Natalia Fischer (Trek): Campiona d'Espanya MTB Marató 2017.

- Raquel Lisbona (TBellès-Cannondale-Gaes by Tactic): Tercera classificada a La Rioja Bike Race presented by Shimano 2017.

- Victor Manuel Fernández (Citroën Cosersa-Wolfbike): Subcampió de La Rioja Bike Race presented by Shimano 2016.

Altres espanyols a destacar: Daniel Carreño (MMR Factory Racing), Ramon Sagués (Primaflor-Mondraker-Rotor), Javier Poza (Kross-New Race), Xavier Borràs (Olympia Factory Cycling), Israel Núñez (Massi), Ibón Zugasti (Orbea Factory), Enrique Morcillo (Buff-Scott), Cristofer Bosque (TBellès-Cannondale-Gaes by Tactic), Mercè Pacios (Cycling No Limit) i Ramona Gabriel (Buff-Scott).

 

ALTRES ESPORTISTES D'ELIT

- Joaquim 'Purito' Rodríguez (Bahrain-Merida): Guanyador en innombrables clàssiques, ha pujat al podi de les tres grans voltes i ha aconseguit etapes en cadascuna d'aquestes proves. Els Mundials de ciclisme tampoc van ser una excepció i va aconseguir una medalla de bronze a Mendrisio 2009 i la de plata a Florència 2013.

- Rubén Ruzafa (Specialized): Tres vegades campió del Món de XTERRA i triple campió del món ITU de Triatló Cross.

- Aleix Espargaró (41Team): pilot de MotoGP.

- Tomás Misser (Orbea Factory): Campió d'Europa de descens 1996. Tercer classificat de la Copa del Món de descens 1996 i 1997.

- Pasqual Canals (Intense): Subcampió d’Europa de descens 2007.

Octagon

Organitzen

Patrocinen

Mitjans Oficials